Καλώς όρισες, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
+  FreeSymbolForum
|-+  ΔΙΑΦΟΡΑ
| |-+  Nέα Tάξη Έλεγχος Συνείδησης Θεωρίες Συνωμοσίας
| | |-+  περι μελλοντος (παρτ 2)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Σελίδες: 1 ... 218 219 [220] 221 222 ... 337 Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: περι μελλοντος (παρτ 2)  (Αναγνώστηκε 259165 φορές)
who knows?
Έμεινα τελικά!
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Αγνόηση
« Απάντηση #3285 στις: Αύγουστος: 03 / 2012 - 21:31:52 μμ »

οι ελ εχουν ασημι μαλλια
οχι απλα γκριζαριστα, αλλά περισσοτερο προς το ασημι , δηλαδη πολυ γκριζαριστα, προς το ασπρο ή τελειως ασημί

ειναι ψηλοι, 2,00 με 2,20 ειναι οι γυναικες και καμια 10αρια με 20 ποντους ψηλοτεροι οι ανδρες
στην κανονικη τους μορφη, οχι οταν χρησιμοποιουν το ματριξ του πλανητη μας

κορμια "θανατηφορα" εξ ου και μας αρεσουν (στην ανθρωπινη φυλη), τα καλογυμνασμενα κορμια, οι ψηλοι-ψηλες κλπ
ακριβως επειδη τα πρωτυπα ομορφιας ειναι περασμενα απο τους ελ μεσα στο dna μας

λενε μαλιστα οτι ο απολλωνας ειναι ενας απο τους ωραιοτερους αντρες του ,,,συμπαντος!

αν και σιγουρα για τα γουστα μου, η αφροδιτη θα ειναι πολυ πιο ταιριαστη...  panach

τους έχεις δει; και τους περιγράφεις με τέτοια βεβαιότητα;;

υ.γ.
Λοξία πρέπει να επαναφέρεις τους νέους σε τάξη..
Καταγράφηκε
Λοξίας
Σαν στο σπίτι μου!
*

Φύλο: Άντρας

Ζήτωσαν!

Αγνόηση
« Απάντηση #3286 στις: Αύγουστος: 03 / 2012 - 23:33:33 μμ »

Τι να επαναφέρω;  eee
Αυτοί δεν επανέρχονται ούτε με "ολική επαναφορά" λέμε... master
Καταγράφηκε

Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία όπου την Είπαν Αρετή μέσα στις Εκκλησίες και την Ευλόγησαν...
Οδ. Ελύτης
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μάλλον θα μείνω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #3287 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 02:35:41 πμ »

Τους κάθε κυβερνώντες τους έχω (και τους είχα ανέκαθεν) γραμμένους...ξέρεις που!  panach

Η λογική δεν είναι καθόλου βαρετή, εφ' όσον υπάρχει και το συναίσθημα.
Όταν η λογική δώσει την άδεια, τότε το συναίσθημα σε απογειώνει.
Αν το αφήσεις όμως ανεξέλεγκτο, μπορεί και να σε "θάψει"...ο νοών νοείτω...  master

Αβραμηηηηη, τι λεει τουτο το παλληκαρι;
Καταγράφηκε

3 πουλακια καθονται, στο Syncro και αγναντευουν

giorgos-x-human
Μάλλον θα μείνω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #3288 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 03:19:43 πμ »

Καταγράφηκε
abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #3289 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 04:35:17 πμ »

οι ελ εχουν ασημι μαλλια
οχι απλα γκριζαριστα, αλλά περισσοτερο προς το ασημι , δηλαδη πολυ γκριζαριστα, προς το ασπρο ή τελειως ασημί

ειναι ψηλοι, 2,00 με 2,20 ειναι οι γυναικες και καμια 10αρια με 20 ποντους ψηλοτεροι οι ανδρες
στην κανονικη τους μορφη, οχι οταν χρησιμοποιουν το ματριξ του πλανητη μας

κορμια "θανατηφορα" εξ ου και μας αρεσουν (στην ανθρωπινη φυλη), τα καλογυμνασμενα κορμια, οι ψηλοι-ψηλες κλπ
ακριβως επειδη τα πρωτυπα ομορφιας ειναι περασμενα απο τους ελ μεσα στο dna μας

λενε μαλιστα οτι ο απολλωνας ειναι ενας απο τους ωραιοτερους αντρες του ,,,συμπαντος!

αν και σιγουρα για τα γουστα μου, η αφροδιτη θα ειναι πολυ πιο ταιριαστη...  panach

τους έχεις δει; και τους περιγράφεις με τέτοια βεβαιότητα;;

υ.γ.
Λοξία πρέπει να επαναφέρεις τους νέους σε τάξη..

που να τους δω? μηπως μπορω να δω και τιποτα? panach
ενας παλιογερος ειμαι που φτιαχνει διαφορα ματριξ!
η αγια μητερα ομως μου τα λεει και ετσι και εγω τα ξερω  smiling

υγ1
την επομενη φορα παντως που θα παω για κανα διαλογισμο σε κανα επικουρειο, οταν μου ξαναερθουν οι ελοπουλαιοι , θα τους πω να ερθουν να σε βρουν, να τους δεις κι εσυ  laughing

υγ2
αυθαδιαζουμε νεο μου? iconcool
Καταγράφηκε
abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #3290 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 04:35:52 πμ »

Τους κάθε κυβερνώντες τους έχω (και τους είχα ανέκαθεν) γραμμένους...ξέρεις που!  panach

Αν το αφήσεις όμως ανεξέλεγκτο, μπορεί και να σε "θάψει"...ο νοών νοείτω...  master

καλα τα λεει... upsidedown
Καταγράφηκε
Λοξίας
Σαν στο σπίτι μου!
*

Ζήτωσαν!

Αγνόηση
« Απάντηση #3291 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 09:57:37 πμ »

Έλα να σε κεράσω έναν καφέ... yahoo
Αβραάμ σκάσε από την ζήλεια σου....  laughing laughing
Καταγράφηκε

Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία όπου την Είπαν Αρετή μέσα στις Εκκλησίες και την Ευλόγησαν...
Οδ. Ελύτης
Frappe
Και να θέλετε δεν φεύγω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #3292 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 12:40:37 μμ »

Ο Λοξιας ειναι ΣαΛούΣος  jogging dupe
Καταγράφηκε

abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #3293 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 12:58:45 μμ »

Έλα να σε κεράσω έναν καφέ... yahoo
Αβραάμ σκάσε από την ζήλεια σου....  laughing laughing

freakout box battle2 battle2 battle2
Καταγράφηκε
giorgos-x-human
Μάλλον θα μείνω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #3294 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 16:19:25 μμ »

Kαλησπερα φιλε Αβρααμ...Δεν ξερω αν ειδες το βιντεο που σου εστειλα,οταν μπορεις σχολιασετο...Στην Συρια και στην Υεμενη τι παιζεται με Αστροπυλες αν εχεις ακουσει;Πολυ μεγαλος στολος του ΝΑΤΟ στην Υεμενη και μεγαλο ενδιαφερον των Ρωσων για την Συρια...Και καπου διαβασα ασχετο ενας Αρχαγγελος με ρομφαια φυλαει τους δακτυλιους του Ορτ στο ηλιακο συστημα...Παιζει να ανεβω απο Κρητη που μενω μονιμα στην περιοχη της Πελοπονησου αν σε πετυχω θα περασω για καφε,μπυρα και συζητηση...Αν εχεις χρονο...
Καταγράφηκε
giorgos-x-human
Μάλλον θα μείνω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #3295 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 16:35:10 μμ »

Εχεις γραψει για 5 κυριαρχες φυλες στο Συμπαν.Εκτος απο τους Ελ, ποιοι ειναι οι αλλοι;Εννοεις στο δικο μας συμπαν με ολες τις διαστασεις του;Στα αλλα τι παιζει Αβρααμ,αν ξερεις και αν αυτοι στα αλλα επηραζουν και το δικο μας;
Καταγράφηκε
abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #3296 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 19:27:05 μμ »

χαϊ τζορτζ... hismile
αν περασεις, κερναω τουλαχιστον καφε cool

με ρωτας παρα πολλα πραγματα, και μονο το βιντεακι λεει πολλα , μα αλλα ειναι λαθος, αλλα σωστα και αλλα δεν γνωριζω αν ειναι σωστα ή λαθος

λιγα πραγματα γνωριζω για τουτο το πεδιο. μαλιστα δεν ξερω τιποτα απο αστρονομια, αστερισμους και τετοια. ξερω οτι οι ελ ειναι απο πλειαδες, σειριο, ωριωνα κατα κυριο λογο. που ειναι αυτα στον ουρανο ομως, δεν ξερω να σου πω

δυο λογοι συμβαλουν στις μικρες μου γνωσεις για αυτο το πεδιο
ενα οτι ειναι τεραστιο σε σχεση με τον τροπο μετακινησης μεσα σε τουτο το πεδιο
και το οτι ειναι τεραστιο συμβαλει στο οτι υπαρχει οτιδηποτε μπορεις να φανταστεις μεσα σε αυτο

ο δευτερος λογος ειναι οτι ο προσανατολισμος μου δεν ειναι τουτο το πεδιο αλλά τα πνευματικα πεδια

ετσι ,, και αν προσθεσεις στην εξισωση οτι δεν εχω συνειδηση, (στο μισοξυπνημα ειμαι) μπορεις να καταλαβεις οτι δεν ειμαι η...δομη  laughing

θελω ομως να σου πω και σενα και να επαναλαβω σε ολους, οτι το οποιο μπερδεμα , ερχεται απο την κοινη ορολογια.
τα παλια χρονια με τις τοσες διαφορετικες θρησκειες φιλοσοφιες, θεωρησεις κλπ ακριβως επειδη δεν υπηρχε ευκολη μεταδοση πληροφοριας, με εναν γενικο ορο (πχ αγγελος) ο καθε μυστης, ο καθε λαος και η καθε θρησκεια και αναλογα την εποχη μπορουσε να αναφερεται σε πολυ διαφορετικα πραγματα

για καποιους ενας αγγελος ηταν ενας εξωγηινος ή μια νοητικη προβολη του ιδιου του περιγραφοντος ή ενας δαιμονας, ή μια θεοτητα του αιθερικου κοσμου ή μια σαυρα ή ενας ελ ή ενα αβαταρ ή κατι ασυληπτο απο τον ανθρωπινο νου, ενα ον περα απο την τριπλη φυλακη
το ιδιο γινεται με ολους τους ορους  της μεταφυσικης σχεδον...

οπως βλεπεις το μπερδεμα ειναι τεραστιο
αν βαλεις κιολας οτι λιγα γνωριζω , τοτε οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολο να μιλησω για ολα αυτα που υπαρχουν στο φυσικο πεδιο αλλά και στους παραλληλους κοσμους του ( κολασεις και παραδεισους ας πουμε καθως και αλλους ενδιαμεσους κοσμους)
βαλε στο σεϊκερ και την αστρικη πραγματικοτητα και τοτε εχουμε ξεφυγει σε δισεκατομμυρια απο ινφο

για αυτο αν θες ρωτα με κατι συγκεκριμενο καθε φορα και αν ξερω και μπορω θα σου λεω την αποψη μου

σχετικα με το ορτ που λες, δεν ξερω καν τι ειναι και τι περιλαμβανει. δεν ξερω τι εννοεεις αρχαγγελο, μαλλον καποιον ισχυρο εξωγηινο

σχετικα με τους εξωγηινους ειναι θεμα χρονου να αποκτησουν επαφη με τους γηινους
οι σαυρες δεν το θελουν αυτο γιατι τα προβατα θα κλονιστουν στις θρησκευτικες τους αποψεις και ετσι δεν θα μπορουν να τα ελεγχουν μεσω των θρησκειων

περιληπτικα μερικα πραγματα απο το βιντεο και απο οσα λιγα θυμαμαι

το προβλημα στο πλανητη τουτο στον οποιο ηρθαν οι μακρινοι μας προγονοι ( και αυτοι εξωγηινοι ειναι) ξεκινησε την εποχη του αβρααμ
ηταν η εποχη που η ανθρωπινη φυλη επρεπε να περασει στην νεα της γενια, την 5η,  την σιδηρά
ειμαστε στο τελος της πεμπτης γενιας της τεταρτης εποχης απο δημιουργιας αυτου του κυκλου χρονου. η δημιουργια σε τουτο το πεδιο και στα επομενα δυο της τριπλης φυλακης δημιουργειται , παραμενει για ενα διαστημα, αν θυμαμαι καλα περιπου 5 δις χρονια, καταστρεφεται και μετα ξανα απο την αρχη ενας νεος κυκλος χρονου που αποτελειται απο 4 εποχες οχι ισομερως κατανεμημενες

ενα προβλημα ευρεσεως ακριβων χρονικων στιγμων , εγγυται στην μη γραμμικοτητα του χρονου!
αυτο ειναι ενα μυστικο που αναφερουν λιγοι. σημερα το συμπαν το υπολογιζουν αλλοι στα 5 αλλοι στα 15 δις χρονια
ο χρονος σημερα τρεχει γρηγοροτερα απο το παρελθον ετσι σημερα υπολογιζουν οτι εφοσον ο χρονος ειναι σταθερος το συμπαν θα ειναι ξερω γω 15 δις ετη

τεσπα το προβλημα ξεκινησε επειδη μπαιναμε στην 5η γενια
τοτε λοιπον ηρθαν οι ερπετοειδεις στον πλανητη τουτο και δημιουργησαν την διη τους φυλη , των οβριων παιρνοντας ενα εξαιρετικο ντιενεη, του παππου του αβρααμ, το οποιο διασταυρωσαν με δικα τους γονιδια και εφτιαξαν τον ισαακ τον πρωτο οβριο

ηταν η εποχη του κρισνα πανω κατω αυτη, αν θυμαμαι καλα, περιπου στο 3000 με 3500 πχ

αυτος που εστειλε  τους ερπ στο πλανητη, ηταν ο γεννήτορας της γραμμης αιματος του βααλ, ο σεθ
ο παππους ο αβρααμ, κορυφαιος μυστης και φυλακας του πλανητη εκεινη την εποχη , αν και δεν το ηθελε αυτο, συμφωνησε γιατι επρεπε να περασει η γη την σκοτεινη της περιοδο, την περιοδο του αιματος.

αρνητικοτητα υπηρχε και παλιοτερα βεβαια , αλλά απο εκεινη την εποχη ξεκινησε η πιο μαυρη περιοδος του ανθρωπινου ειδους στην διαρκεια της οποιας το ανθρωπινο ον "δαιμονοποιειται" και η αρνητικοτητα ρεει αφειδως.
το κακο επιβραβευεται και η εσωτερη ηθικη του ανθρωπου εκπιπτει

βεβαια αυτη η σκοτεινη περιοδος ειναι και αυτη απαραιτητη και αναγκαια για την εξελιξη των ψυχων, οπως ειναι απαραιτητη μια πυρκαγια στο δασος ή μια καταιγιδα κλπ
για αυτο και πρεπει κι αυτη να υπαρχει.

η περιοδος αυτη τελειωνει τουτα τα χρονια. απο τα τελη του ετους περναμε την μεγαλη πυλη που σηματοδοτει το περασμα στην νεα γενια-εποχη .
ακολουθουν επειτα τα δυσκολα χρονια σαν αποτελεσμα του ξεκαθαρισματος της παλιας εποχης με αποκορυφωση την περιοδο 2020-2022 οπου θα ειναι και τα πλεον μαυρα χρονια της ανθρωποτητας καθως ο διδασκαλος μαιτρεγια θα εχει συνειδητοποιησει το λαθος του στο να φτιαξει την ανθρωποτητα και θα εγκαταλειψει την προσπαθεια αφηνοντας το καρμα να λειτουργησει σκληρα και απαραιτητα.

ενα αλλο λαθος που ειδα στο βιντεακι ειναι οτι μιλαει για κλειστο συστημα.
λαθος.
κλειστο θα γινει το συστημα για τις αρνητικες ψυχες οι οποιες θα εγκλωβιστουν στις εσωτερικες κολασεις για αρκετους αιωνες προκειμενου να λαβουν την ανταποδοση που τους πρεπει.
η κολαση αυτη δεν θα ειναι αιωνια φυσικα αλλά κατα την περιοδο του εγκλεισμου τους οι ψυχες αυτες οι αρνητικες δεν θα εχουν το δικαιωμα να ενσαρκωνονται για να μην ξανακανουν κωλο τα πραγματα μεχρι τουλαχιστον να κατανοησουν οτι η αρνητικοτητα πρεπει να ξεχαστει
στην πραγματικοτητα παμε για μια μακροχρονη κολαση για οσες ψυχες ειναι αρνητικες
βλεπεις, μια αλλη εκπληκτικη ιδιοτητα τουτου του πεδιου ειναι οτι εδω τα καρμα εξοφλουνται δυνατα αρα και σε μεγαλο βαθμο
αντιθετα επειδη οι εσωτερικες κολασεις ειναι πιο λαιτ απο τουτο το κοσμο, τα καρμα εκει παιρνουν πιο πολυ χρονο για να εξοφληθουν

ετσι, απλα αυτο που θα συμβει τα προσεχη χρονια θα ειναι μια σταθεροποιηση της3 καρμικης πορειας πολλων ψυχων...

τεσπα, αν εχεις καποια απορια πες μου , αλλά μια-μια καθε φορα upsidedown

Καταγράφηκε
Λοξίας
Σαν στο σπίτι μου!
*

Ζήτωσαν!

Αγνόηση
« Απάντηση #3297 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 20:17:35 μμ »

Να σου πω εγώ βρε που σαν νέος ξέρω κάποια πράγματα από αστρονομία... panach

Τους αστερισμούς που βλέπουμε στον ουράνιο θόλο, τους βλέπουμε σε διδιάστατη απεικόνιση.
Σαν προβολή πάνω σε χαρτί ας πούμε. Αυτό σημαίνει ότι τα άστρα που τους αποτελούν,
ΔΕΝ βρίσκονται το ένα δίπλα στο άλλο, αλλά στην πραγματική τους τρισδιάστατη απεικόνιση
θα απέχουν πάρα πολύ το ένα από το άλλο. Όχι πάντα, αλλά είναι ο κανόνας.

Έτσι, στον αστερισμό του Ωρίωνα, από τους πιο όμορφους, τα 3 βασικά άστρα που τον αποτελούν,
ο Μπετελγέσης (κόκκινος υπεργίγαντας) απέχει 310 έτη φωτός, ο Ρίγκελ 910 ενώ ο Μπελατρίξ 213.

Λέγοντας λοιπόν "από τον Ωρίωνα"...δεν λες τίποτε, αφού τα άστρα που αποτελούν τον Ωρίωνα
απέχουν πάρα πολύ μεταξύ τους.

Δεν είναι όπως λέμε από την Ηλεία... panach

Καταγράφηκε

Οδ. Ελύτης
Λοξίας
Σαν στο σπίτι μου!
*

Ζήτωσαν!

Αγνόηση
« Απάντηση #3298 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 20:22:15 μμ »

...Και καπου διαβασα ασχετο ενας Αρχαγγελος με ρομφαια φυλαει τους δακτυλιους του Ορτ στο ηλιακο συστημα...

Δεν υπάρχουν δακτύλιοι του Όρτ, αλλά το νέφος του Όορτ.
Το οποίο στην πραγματικότητα ακόμα δεν έχει αποδειχθεί 100%.
Είναι μια καλή υπόθεση αναφορικά με την καταγωγή των κομητών, αλλά απομένει
να αποδειχθεί αν αυτή η σφαιρική περιοχή, όντως υπάρχει.
Καταγράφηκε

Οδ. Ελύτης
serena
Έμεινα τελικά!
*

Φύλο: Γυναίκα

Αγνόηση
« Απάντηση #3299 στις: Αύγουστος: 04 / 2012 - 22:33:14 μμ »

Αμπυ μου πώς τό εννοείς αυτό;"σταθεροποιηση της3 καρμικης πορειας πολλων ψυχων..."
Ο παππους Αβρααμ μυστης και κυριαρχος του πλανήτη την εποχη που λες,απο που προερχόταν;τι ηταν;προφανως οχι ενας Χαλδαιος απ την Ουρ κι ουτε ενας Εβραιος[αφου οι Εβραίοι προερχονται απο διασταυρωση δικη του και των ερπ];
 filakia
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 218 219 [220] 221 222 ... 337 Πάνω Εκτύπωση 
Μεταπήδηση σε:  

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης