Καλώς όρισες, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
+  FreeSymbolForum
|-+  ΔΙΑΦΟΡΑ
| |-+  Nέα Tάξη Έλεγχος Συνείδησης Θεωρίες Συνωμοσίας
| | |-+  περι μελλοντος (παρτ 2)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Σελίδες: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 333 Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: περι μελλοντος (παρτ 2)  (Αναγνώστηκε 217983 φορές)
Πάφραλης
Διαχειριστής
Σαν στο σπίτι μου!
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #1170 στις: Νοέμβριος: 18 / 2010 - 00:54:35 πμ »

...Σήμερα αναμενεται να αρχίσουν οι πρώτες συγκρουσεις ιόντων βαρεων μετάλλων στο cern...Στις 4 Νοεμβρίου τελειωσε το προγραμμα συγκρουσεων πρωτονίων...
Που σημαινει ότι η 5η Νοεμβρίου ήταν ουσιαστικά η ημερα μεταβασης σε συγκρουσεις πραγματικα υψηλων ενεργειων..Λες να μην είναι τυχαιο?

Antimatter atom trapped for first time, say scientists
By Jason Palmer Science and technology reporter, BBC News

Antimatter atoms have been trapped for the first time, scientists say.

Researchers at Cern, home of the Large Hadron Collider, have held 38 antihydrogen atoms in place, each for a fraction of a second.

Antihydrogen has been produced before but it was instantly destroyed when it encountered normal matter.

The team, reporting in Nature, says the ability to study such antimatter atoms will allow previously impossible tests of fundamental tenets of physics.

The current "standard model" of physics holds that each particle - protons, electrons, neutrons and a zoo of more exotic particles - has its mirror image antiparticle.

The antiparticle of the electron, for example, is the positron, and is used in an imaging technique of growing popularity known as positron emission tomography.

However, one of the great mysteries in physics is why our world is made up overwhelmingly of matter, rather than antimatter; the laws of physics make no distinction between the two and equal amounts should have been created at the Universe's birth.
Slowing anti-atoms

Producing antimatter particles like positrons and antiprotons has become commonplace in the laboratory, but assembling the particles into antimatter atoms is far more tricky.

That was first accomplished by two groups in 2002. But handling the "antihydrogen" - bound atoms made up of an antiproton and a positron - is trickier still because it must not come into contact with anything else.

While trapping of charged normal atoms can be done with electric or magnetic fields, trapping antihydrogen atoms in this "hands-off" way requires a very particular type of field.

"Atoms are neutral - they have no net charge - but they have a little magnetic character," explained Jeff Hangst of Aarhus University in Denmark, one of the collaborators on the Alpha antihydrogen trapping project.

"You can think of them as small compass needles, so they can be deflected using magnetic fields. We build a strong 'magnetic bottle' around where we produce the antihydrogen and, if they're not moving too quickly, they are trapped," he told BBC News.

Such sculpted magnetic fields that make up the magnetic bottle are not particularly strong, so the trick was to make antihydrogen atoms that didn't have much energy - that is, they were slow-moving.

The team proved that among their 10 million antiprotons and 700 million positrons, 38 stable atoms of antihydrogen were formed, lasting about two tenths of a second each.
Early days

Next, the task is to produce more of the atoms, lasting longer in the trap, in order to study them more closely.

"What we'd like to do is see if there's some difference that we don't understand yet between matter and antimatter," Professor Hangst said.

"That difference may be more fundamental; that may have to do with very high-energy things that happened at the beginning of the universe.

"That's why holding on to them is so important - we need time to study them."

Gerald Gabrielse of Harvard University led one of the groups that in 2002 first produced antihydrogen, and first proposed that the "magnetic bottle" approach was the way to trap the atoms.

"I'm delighted that it worked as we said it should," Professor Gabrielse told BBC News.

"We have a long way to go yet; these are atoms that don't live long enough to do anything with them. So we need a lot more atoms and a lot longer times before it's really useful - but one has to crawl before you sprint.

Professor Gabrielse's group is taking a different tack to prepare more of the antihydrogen atoms, but said that progress in the field is "exciting".

"It shows that the dream from many years ago is not completely crazy."
Καταγράφηκε
abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #1171 στις: Νοέμβριος: 22 / 2010 - 23:13:57 μμ »

ο αντολφ μας άφησε χρονους, πηγε να  ξεκουραστει στα εσωτερικα  smiling  okay
έδωσε ότι ηταν να δωσει, οι γνωσεις του ειναι κτημα πολλων επιστημονων πλεον στην ρούσια αλλά και στην αμέρικα!

ο προμις και ο ατον πανε καμια βολτιτσα μάμα ίντια να ερθουν στα ισα τους  panach! και μετα για κανα βουνο,,, ο ηλιανθος την κανει για εξωτερικο πιθανοτατα, ο σεθ την κανει για επαρχια και εγω την κανω αραχτη  laughing

παφ, η αουστραλια εκλεισε τις πορτες της, δυστυχως, φοβουμενη μεταναστευτικο τσουναμι απο το εξωτερικο!
δεν δεχονται ουτε αδελφια αυστραλων πολιτων!
μονο με το παντρευτεις αυστραλη πας εκει. το ιδιο και ο κάναντα...
για την ωρα βεβαια! κανεις δεν ξερει αν και ποτε θα αλλαξει κατι.

η ουζα είναι ακομα ανοιχτη αλλά στριμοκωλέ (δύσκολα)
οπότε η βορεια ευρώπη για την ωρα ειναι καλη λυση

μαλλον ο αριων βαρεσε κανονι κανονικο στο μφ οπότε πρεπει σιγα σιγα να κανω κοπυ εδω διαφορα απο το "πολεμο των κοσμων" να τα θυμομαστε...
Καταγράφηκε
eggys
Μάλλον θα μείνω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1172 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 12:55:33 μμ »

" Θα γίνει μια πολιτειακή ανωμαλία. Μόλις γίνει η πολιτειακή ανωμαλία θα τραβήξει πίσω το κεφάλαιο. Το κεφάλαιο είναι διεθνές, εβραϊκό. Μόλις τραβήξει πίσω το κεφάλαιο, θα απολυθούν όλοι οι υπάλληλοι. Η ελλάδα τότε θα φτωχύνει και ο κόσμος θα πεινάσει. Τότε θα γίνει η πρόκληση, πάνω σε αυτή την αναμπουμπούλα".(Γ.Ιωσηφ βατοπεδινός)
Καταγράφηκε

έρχεται και τις δύναται σταθήναι.....
who knows?
Έμεινα τελικά!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1173 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 13:34:31 μμ »

" Θα γίνει μια πολιτειακή ανωμαλία. Μόλις γίνει η πολιτειακή ανωμαλία θα τραβήξει πίσω το κεφάλαιο. Το κεφάλαιο είναι διεθνές, εβραϊκό. Μόλις τραβήξει πίσω το κεφάλαιο, θα απολυθούν όλοι οι υπάλληλοι. Η ελλάδα τότε θα φτωχύνει και ο κόσμος θα πεινάσει. Τότε θα γίνει η πρόκληση, πάνω σε αυτή την αναμπουμπούλα".(Γ.Ιωσηφ βατοπεδινός)

αν παρακολουθήσεις την συνέντευξη του εγγύς, "θα δεις το ανήκουστο".
Πως ανθρωποι Χριστιανοί με πίστη, θα πέσουν στην πλεκτάνη του Ματραίγια, όταν τον άκουγα δεν το πίστευα... πόσο πολύ έχει διεισδύσει ακόμα και μέσα στους κόλπους των ποιο πιστών και "αγίων" συγχρόνων χριστιανών.
Καταγράφηκε
abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #1174 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 13:44:06 μμ »

Καλημέρα.Αμπυ μου,σέ ευχαριστώ πολυ[αχαα ευπειθώς αναφέρω τράπουλες στά σκουπίδια].Πολύ ενδιαφέρων αυτό με τίς ψυχές και τούς κρυστάλλους..είπες ξωτικά και εκανα τόν συνειρμό με τή φύση γενικότερα,π.χ. τα δέντρα..αυτό που λένε οι παραδόσεις τό πνευμα τού δέντρου,ας πούμε ,είναι κάτι ανάλογο;;ψυχές στήν αρχή του ταξιδιού τους;;καί κάτι αλλο γιά τούς θεραπευτές που χρησιμοποιουν τήν βιοενέργεια,τό ρεικι[ειδικά αυτό το προμοτάρουν οι νεοεποχίτες τά μάλα]και διαφορα αλλα σχετικά ,που δεν θυμάμαι τώρα,τί γνώμη εχεις;τό ρωτώ απ τήν αποψη πώς μέ τα κανάλια που ανοίγονται ποιο΄ς μπορει νά είναι σίγουρος τι ειδους οντότητες προστρέχουν να βοηθήσουν...οποτε μπορέσεις ετσι;;;οποτε βρείς χρόνο filakia

θα σου πω μονο οτι ο διδασκαλος μου ειναι αντιθετος με τα ρεικι, βιοενεργειες κλπ
οχι γιατι δεν υπαρχουν αλλα οι διαχειριστες του ολου θεματος δεν ξερεις το απο που παρακινουμενοι λειτουργουν και οπως σωστα λες δεν ξερεις με σιγουρια τι γινεται με οντοτητες κλπ

πιο καλα ειναι οι κλασικοι δρομοι (γιογκα, ασκητισμος κλπ)

για τα δενδρα κλπ, τα πνευματα των δενδρων κλπ, ειναι οι ψυχες που ξεκινουν το ανοδικο τους ταξιδι, καλα το λες
περα απο ζωντανος οργανισμος με υποτυπωδη νοημοσυνη, ενα φυτο συνοδευεται απο το αντιστοιχο πνευμα που ειναι η ιδια η ψυχη του φυτου στο αιθερικο πεδιο! iconcool

επιπλεον σε παραπλησιους κραδασμους με του φυσικου βρισκονται και αλλοι κοσμοι οπως αυτος των ξωτικων ναι ισχυει, ειναι ας πουμε μια παραπλησια συχνοτητα κοσμου
μπορεις να περασεις απεναντι ή το απεναντι να περασει εδω μεσα απο πυλες
και να εγκλωβιστει ενα πλασμα εδω με το σωμα του, ή εκει με το σωμα του!  'really?

για παραδειγμα αν περασεις στο κοσμο των ξωτικων δεν υπαρχει γυρισμος σε τουτο παρα μονο αν γνωριζεις το πως!
αν περασει μια αλλη υπαρξη εδω μπορει να ξαναγυρισει επειδη τα πλασματα εκει ειναι πιο καλοί γνωστες του "παραξενου"

άλλες φορες παλι, ψυχες που εχουν πολλες ενσαρκωσεις σαν νεραιδες ας πουμε, ενσαρκωνονται ως ανθρωποι και ετσι εχουν εντονες ιδιοτητες του κοσμου των
Καταγράφηκε
eggys
Μάλλον θα μείνω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1175 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 13:53:16 μμ »

αν παρακολουθήσεις την συνέντευξη του εγγύς, "θα δεις το ανήκουστο".
Πως ανθρωποι Χριστιανοί με πίστη, θα πέσουν στην πλεκτάνη του Ματραίγια, όταν τον άκουγα δεν το πίστευα... πόσο πολύ έχει διεισδύσει ακόμα και μέσα στους κόλπους των ποιο πιστών και "αγίων" συγχρόνων χριστιανών.

Δύνασαι αγαπητε μου Προμηθέα
να το εξηγήσεις καλύτερα,για να μην παρανοήσω?
Αναμένω....
Καταγράφηκε

who knows?
Έμεινα τελικά!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1176 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 13:55:17 μμ »

το απόσπασμα που έβαλες είναι μέρος μιας μεγαλύτερης συνέντευξης που έδωσε ο γέροντας Ιωσήφ σε μια παρέα κυπρίων αδελφών.
Την έχεις παρακολουθήσει την συνέντευξη;
Καταγράφηκε
ιχνηλατης
Έμεινα τελικά!
*

what are we waiting for???

Αγνόηση
« Απάντηση #1177 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 14:45:46 μμ »

<a href="http://www.youtube.com/v/jusqiOuwKOo&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/jusqiOuwKOo&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>

αυτη ειναι η συνεντευξη............πως ενοεις προμηθεα οτι ο μαιτρεγια εχει επηρεασει ακομα και αυτους τους ανθρωπους και τους εχει πλανεψει???  που βρισκεται η πλανη?
Καταγράφηκε
Styx
Λες να μείνω;
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1178 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 15:03:13 μμ »

Ναι αλλά ο πατήρ Παίσιος είχε πει ότι πρώτα θα γίνει η πρόκληση των Τούρκων και μετά θα πεινάσουμε . Πως συνδέεται με την "πολιτειακή ανωμαλία" και τι είδους θα είν'αυτή ; Μπερδεύτηκα , δεν θα πάρουμε ούτε την 3η δόση όπως φημολογείται; Δεν βγάζει άκρη κανείς  confusedsmiley
Καταγράφηκε
Γεώργιος...
Λες να μείνω;
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1179 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 15:32:05 μμ »

θα πεινάσουμε πιο πολύ...ούτε ρεύμα , ούτε πετρέλαιο , ούτε αυτοκίνητα , ούτε τίποτα...χειρότερα και απο το 40΄θα πεινάσουμε...
Καταγράφηκε

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο Ι.Α.Β...ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ....

"Οταν μου πειραζουν την πατριδα μου και θρησκεια μου,θα μιλησω,θα 'νεργησω κι ο,τι θελουν ας μου καμουν"
Γεώργιος...
Λες να μείνω;
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1180 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 15:40:03 μμ »

Αυτο που εχουμε να δουμε συντομα ειναι εν ταχει.
Το μεγαλο μπαμ που θα ξεκινησει με την προκληση της τουρκιας κατα της ελλαδος.
Σε μια νυχτα στοπ το πετρελαιο ,στοπ το ρευμα.
Θα ξαναγυρισει η ζωη στο 1940 ,τα χωρια γεματα απο κοσμο και οι πολεις θα πεινανε.
Η επιστροφη στην αγροτικη ζωη
θα δουμε το παρσιμο της πολης και 2 βασιλειες η 1η απο τον Ιωαννη και η 2η απο καποιον Κων/νο.

Τα παραπανω μας τα ειπε καποιος ιερομοναχος ο οποιος σε ηλικια 8 χρονων ειδε σε οραμα την Παναγια και εκτοτε του εχει παρουσιαστει αρκετες φορες.Η παναγια του υπεδειξε ενα μερος εξω απο το χωριο που ειναι θαμμενη η εικονα της και του ειπε να τη βρει και να χτισει το μοναστηρι της εκει.Κανενας δεν πιστεψε ενα μικρο αγορι 8 χρονων ομως μετα απο 8 χρονια σε ηλικια 16 χρονων εγιναν θαυμαστα πραγματα εκει .......δειτε το σαιτ το οποιο ειναι και υπο κατασκευη http://www.panagiaxiniada.gr/html/c_ayn ... euiao.html μαρτυρες των γεγονοτων ενα ολοκληρο χωριο .Το χωριο ειναι η Ξινιαδα Δομοκου στη Λαμια και ο ιερεας ο πατερ Θανασης τον οποιο ειχα την τυχη να γνωρισω προσφατα.Και φιλικη συμβουλη οποιος εχει την δυνατοτητα ας τον επισκεφθει.Ειναι μονος του σε ενα ολοκληρο μοναστηρι χωρις να υπαρχει κανενας αλλος μοναχος. τα παραπανω μας τα ειπε ενωπιον 10 επισκεπτων και τονισε οτι εφτασε η ωρα.Εγω προσωπικα εχω απολυτη εμπιστοσυνη στα λεγομενα του γιατι ειμαι βεβαιος οτι τα πληροφορειται απο "αλλου".

Καταγράφηκε

"Οταν μου πειραζουν την πατριδα μου και θρησκεια μου,θα μιλησω,θα 'νεργησω κι ο,τι θελουν ας μου καμουν"
eggys
Μάλλον θα μείνω!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1181 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 15:41:15 μμ »

το απόσπασμα που έβαλες είναι μέρος μιας μεγαλύτερης συνέντευξης που έδωσε ο γέροντας Ιωσήφ σε μια παρέα κυπρίων αδελφών.
Την έχεις παρακολουθήσει την συνέντευξη;

Φυσικά αγαπητε φίλε και την έχω ακούσει.
έδωσα το απόσπασμα που κατά τα λεγόμενα του γέροντα αφορούν
τις μέρες που διανύουμε.
Απλά πως μπορείς και ανατεύεις τον Μετρέγια με τούτα δεν εννόησα και ζήτησα την διευκρινησή σου.
Καταγράφηκε

who knows?
Έμεινα τελικά!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1182 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 16:02:15 μμ »

ειλικρινά δεν αντιλαμβάνεσται που κρύβαιτε ο αντίχριστος σε αυτήν την συνέντευξη;
Πως ο Ματραίγια εμφανίζεται σαν το αγαθό πρόβατο; Ο ευλογημένος πολιτικός που θα επιφέρει την παγκόσμια ειρήνη και θα οδηγήσει την γή και την ανθρωπότητα στο μεγαλείο που της αρμόζει; ο θεός που θα κατοικήσει με τους ανθρώπους για να επιφέρει την ισότητα, την "οργάνωση των χριστιανών" πριν την έλευση του αντιχρίστου;

γρηγορείτε αδέλφια τα πράγματα δεν είναι οπως φαίνονται.
Πιστεύεται ότι το σχέδιο του θεού έχει να μας φέρει πολιτικούς; πιστεύετε οτι ο κύριος ενεφανείσθει ποτέ με πολιτικά αξιόματα; πιστεύετε ότι η βασιλεία του είναι επί της γής;

γρηγορείτε αδέλφια μην πέφτεται στην εβραική προπαγάνδα. έχει φτάσει η ώρα της μαρτυρίας γρηγορείται.
Καταγράφηκε
Γεώργιος...
Λες να μείνω;
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1183 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 16:10:17 μμ »

ειλικρινά δεν αντιλαμβάνεσται που κρύβαιτε ο αντίχριστος σε αυτήν την συνέντευξη;
Πως ο Ματραίγια εμφανίζεται σαν το αγαθό πρόβατο; Ο ευλογημένος πολιτικός που θα επιφέρει την παγκόσμια ειρήνη και θα οδηγήσει την γή και την ανθρωπότητα στο μεγαλείο που της αρμόζει; ο θεός που θα κατοικήσει με τους ανθρώπους για να επιφέρει την ισότητα, την "οργάνωση των χριστιανών" πριν την έλευση του αντιχρίστου;

γρηγορείτε αδέλφια τα πράγματα δεν είναι οπως φαίνονται.
Πιστεύεται ότι το σχέδιο του θεού έχει να μας φέρει πολιτικούς; πιστεύετε οτι ο κύριος ενεφανείσθει ποτέ με πολιτικά αξιόματα; πιστεύετε ότι η βασιλεία του είναι επί της γής;

γρηγορείτε αδέλφια μην πέφτεται στην εβραική προπαγάνδα. έχει φτάσει η ώρα της μαρτυρίας γρηγορείται.

τα αυτονόητα λές φίλε μου...

που είδες που σε ρωτάνε ότι ο μετράγιας εμπλέκεται στην συνεντευξη  του γέροντα...
Καταγράφηκε

Γεώργιος...
Λες να μείνω;
*

Αγνόηση
« Απάντηση #1184 στις: Νοέμβριος: 23 / 2010 - 16:17:17 μμ »

δεν έχεις διαβάσει τους αγίους πατέρες ότι ο αντίχριστος θα έρθει υπο το πρόσχημα της ευταξίας...

για αυτόν δουλεύει το χρήμα...για αυτό τον λόγο μαζεύουν τον πλούτο του κόσμου για να έρθει αυτός να μοιράσει και καλά τον πλούτο και τέλος να τους πλανήσει όλους...
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 333 Πάνω Εκτύπωση 
Μεταπήδηση σε:  

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης