Καλώς όρισες, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
+  FreeSymbolForum
|-+  ΔΙΑΦΟΡΑ
| |-+  Γενικά
| | |-+  ΝΗΜΑ (ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ ) ΑΠΟΧΩΡΟΥΝΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ MAVROFORUM.
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Σελίδες: [1] 2 3 ... 8 Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: ΝΗΜΑ (ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ ) ΑΠΟΧΩΡΟΥΝΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ MAVROFORUM.  (Αναγνώστηκε 5430 φορές)
Trap
Δεν με κουνάει κανείς!
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Αγνόηση
« στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 13:22:39 μμ »

Ανοιγω αυτο νημα ως πραξη διαμαρτυριας προς το προσωπο του διαχειριστη-ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ-ΑΝΤΜΙΝ-ΑΡΙΩΝ  του ΜΑΥΡΟΦΟΡΟΥΜ. whipping whipping whipping bhit bhit bhit

Επιλεγω να το κανω απο εδω , στο φορουμ του Αμπυ, μονο και μονο επειδη γνωριζω οτι αυτο το νημα δεν προκεται να λογοκριθει-διαγραφει οπως  εγινε εκει χθες.

Πριν λιγο ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ του ΜΟΥΦΟΥ απο τους σελιδοδεικτες μου  master και απο δω και στη συνεχεια ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΕΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΕΚΕΙ , ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΩ ΩΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ. Για το λογο αυτο , οποιοσδηποτε θελει να μου απαντησει η να αναφερθει στο προσωπο μου εκει, να ξερει οτι δεν ξαναμπαινω πλεον εκει ουτε σαν αναγνωστης.

Αναγκαζομαι και κανω αναφορα ,οχι για αλλο λογο, παρα μονο επειδη στο μουφου τους τελευταιους 7 μηνες  αναρτησα τουλαχιστον 3000 δημοσιευσεις (πολλες απο τις οποιες τις θεωρω ιδιαιτερα σημαντικες και εγιναν μετα απο χιλιαδες ωρες μελετης απο βιβλια η διαδυκτιο και αφιερωσης πολυτιμου χρονου). Τωρα καταλαβαινω τον Αβρααμ ποσο προδομενος μπορει να αισθανεται (σε πολυ μεγαλυτερη κλιμακα βεβαια) για αυτο που εγινε με αυτον.

Ενας αλλος λογος που κανω αναφορα ειναι οτι εκει μεσα γνωριστηκα με καμια δεκαρια αξιολογους χρηστες, πολλοι απο τους οποιους εγιναν κι εδω μελη.

Απο σημερα λοιπον θα ειμαι μονιμος ΦΟΥΣΟΥΦΙΤΗΣ . eee

Καταγράφηκε

Στην πολιτική, τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία.  Εάν αυτό συμβεί, μπορείτε να στοιχηματίσετε ότι ήταν προγραμματισμένο ετσι .
abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 14:32:52 μμ »

τι εγινε βρε τραπ και τα πηρες στο κρανιο?
Καταγράφηκε
Trap
Δεν με κουνάει κανείς!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 14:53:01 μμ »

Χτες βραδυ ηταν ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

Μου διεγραψαν απο την υπογραφη τα σκορδα , το πεταλο και το ματι. master master master

Αναγκαστηκα να υποστω πολλα εκει μεσα!

Τα τσιρακια του αντμιν ο παραπληγικος ,και η χαζοχαρουμενη  καθε μερα να μου σπανε τα καρυδια.

πριν ενα μηνα μου μαζεψανε σχεδον ολα τα νηματα σε ενα οι τενεκεδες !

λογοκρισια , δικτοτορια, φασισμος και ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ χρηστες.

χτες η χαζη ρουφια νευει στον παραπληγικο οτι τα σκορδα τη ζαλιζουνε να τα βλεπει για υπογραφη.(Σκορδα για το ματι ηταν μωρη ,αν και εγω πιστευω οτι με συκοφαντησε στον αντμιν επειδη τη λεω χαζη.)

μπορει να νευριασε κιολλας που ταχω με τη μολδαβη και δεν της κανω κοπλιμεντα.

να παει να χεστει που το παιζει καποια η ψωναρα. faskelo

κι ο αλλος ο μπεκατσοκυνηγος την ακουσε και διεγραψε την υπογραφη μου.

ρε χαζε μπεκατσοκυνηγε ποιον ορο χρησης παραβαινουν τα σκορδα ? eee eee eee

ακουσες τη χαζη, αλλα αν ακους χαζη χαζομαρες θα κανεις.

χαζε κι εσυ που λες <<ΚΑΛΗΜΕΡΑ>> στις 8 το δραδυ. faskelo

κι οχι μονο αυτο.
μετα αναβασα θεμα ζητωντας εξηγησεις, μου το σβησαν κι αυτο τα νουμερα.

με ποιο δικαιωμα ρε μπεκατσοκυνηγε μου εσβησες τα σκορδα , το πεταλο και το ματι?

αμπυ εσυ τι λες?

μηπως ειναι σατανιστες? eee eee eee
Καταγράφηκε

Στην πολιτική, τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία.  Εάν αυτό συμβεί, μπορείτε να στοιχηματίσετε ότι ήταν προγραμματισμένο ετσι .
abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 14:56:22 μμ »

Καταγράφηκε
Trap
Δεν με κουνάει κανείς!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 14:58:14 μμ »

ποιοι δεν θελουν ΣΚΟΡΔΑ ουτε να τα βλεπουν? eee eee eee
Καταγράφηκε

abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 15:04:45 μμ »

laughing

μπηκα και ειδα οτι η δικαιολογια ηταν οτι ο σερβερ θα σερνεται
ενταξει , δεν ειμαι και ειδικος για να ξερω με σιγουρια, αλλά εδω εχουμε τοσες φωτο ειδικα στο σεξ & σιτυ και το φορουμ δεν σερνεται
μπορει ομως και να ισχυει αυτο, δεν ξερω

αν βαζεις κατι στην υπογραφη,  αν εχει δικιο ο αριων, επειδη παει σε καθε μηνυμα που εχεις γραψει, ισως να δημιουργησει προβλημα αργοτερα αν κανουν ολοι το ιδιο.
βεβαια και προχτες που ειχα μπει, παρα την υπογραφη σου, κανενα προβλημα ταχυτητας δεν ειχε το μφ.
οποτε μαλλον δεν αρεσε η υπογραφη σου iconcool

δεν ξερω,,,αριων ειναι αυτος, ετσι την ειδε  laughing
Καταγράφηκε
Trap
Δεν με κουνάει κανείς!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 15:05:55 μμ »

οι νεοταξιτες και οι σατανιστες δεν θελουν τα σκορδα ουτε να τα βλεπουν κυριως επειδη το ΣΚΟΡΔΟ καταπολεμα τη γριπη.

κι αυτοι τοτε , αν καταπολεμηθει ο ιος με τα σκορδα , δεν θα μπορουνε να πουλανε εμβολια. master master master

Πολεμούν τη νέα γρίπη με… σκόρδα
Νοέμβριος 29th, 2009 από stpapadakis

Oκαλύτερος τρόπος για να γίνει κανείς πλούσιος αυτή τη χρονιά στην Κίνα είναι να αγοράζει και να πουλάει σκόρδα- πρόκειται για καλύτερη επένδυση από τον χρυσό ή το ασήμι. Το σκόρδο, φυσικά, είναι ένα δυσώδες, ελάχιστα ρομαντικό φυτό, που κανένας δεν καταναλώνει σε μεγάλες ποσότητες εάν δεν θέλει να χάσει όλους τους φίλους του. Γιατί τότε οι έμποροι σκόρδων στην επαρχία Τζινζιάν, την καρδιά της παραγωγής σκόρδων στην Κίνα, έγιναν πλούσιοι φέτος; Ο λόγος είναι η κοινή πεποίθηση στη χώρα ότι όποιος τρώει σκόρδα δεν κολλάει τη νέα γρίπη.

Στο σχολείο. Η εφημερίδα «China Daily» έγραψε την περασμένη εβδομάδα ότι η διεύθυνση ενός σχολείου στην πόλη Χανγκτζού της Ανατολικής Κίνας αγόρασε 200 κιλά σκόρδα και υποχρέωσε τους άτυχους μαθητές να τρώνε κάθε μέρα στο γεύμα για το καλό της υγείας τους.

Προφανώς, το σχολείο στη Χανγκτζού δεν είναι το μόνο που αγοράζει σκόρδα, όπως προκύπτει από τις τιμές: από 1,60 γιουάν (0,15 ευρώ) τον περασμένο Μάρτιο, σήμερα το κιλό έχει φτάσει να κοστίζει 6,14 γιουάν (0,6 ευρώ). Σε κάποιες αγορές η τιμή του ανέβηκε έως και 40 φορές. «Αυτό που χρειάζεσαι είναι μια αποθήκη, λίγα χρήματα και μερικά φορτηγά», σημειώνει ο Τζέρι Λου, αναλυτής της «Μόργκαν Στάνλεϊ». «Μεταφέροντας σκόρδα από μια αποθήκη στην άλλη, κάνεις εκατομμύρια δολάρια», προσθέτει.

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=4548352&ct=2

Share This

Καταγράφηκε

abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 15:08:20 μμ »

αυτο ειναι εμποριο! jogging

λοιπον. παμε στο σκορδοχωρι λαρισσας, φορτωνουμε ενα τριαξονικο σκορδα και παμε κινα για μπιζνες! laughing
Καταγράφηκε
Trap
Δεν με κουνάει κανείς!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 15:13:51 μμ »

Ε με τους παραπληγικους.

τους ανοιγω τα ματια εκει μεσα εδω και 7 μηνες κι αυτοι ολο να απλωνουν χερι στις αναρτησεις και τις υπογραφες μου. eee

κι εχουν τη χαζη για δολωμα.

χθες την επεσε στο βρυκολακα , προχθες στον παρφαλη. hmmm hmmm hmmm

το κανει επιτηδες να ανεβασει την τηλεθεαση.

το παιζει γκομενα και σεξυ ξανθια για να τραβαει χρηστες να ασχολουνται μαζι της. faskelo faskelo faskelo

Καταγράφηκε

Trap
Δεν με κουνάει κανείς!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 15:19:56 μμ »

ασε που εχει δολοφονησει ολη την Ελληνικη Γραμματεια.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗς ΧΩΡΙΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ.

Μπερδευει τις καταληξεις , τα -ε με τα -αι.

γραφει κατι κουλα στυλ    ...... ερχομε  'really?   γινομε  whipping   'really?

θα πεταξει και κανενα  ειμε καμμια μερα να μας πεσουν τα μαλλια. banghead banghead banghead
Καταγράφηκε

abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 16:05:32 μμ »

η μπουμπου κανει φιλοτιμες προσπαθειες να κρατησει ζωντανο το μφ

αλλά ενα φορουμ ψαξιματος δεν κρατιεται χωρις ψαγμενα θεματα.
αυτο της ειχα πει οταν ανελαβα, αυτο εδειξε και η εμπειρια του παλιου φσφ, του πειρατικου κλπ

σιγουρα για να κρατηθει ενα φορουμ ζωντανο, αυτο που θελει ειναι το αυτονοητο. δηλαδη ζωντανια!
γνωμες, ειδησεις , σκεψεις, αναλυσεις, αλλά και "οραμα", ζουζουνιασμα του μυαλου, "ψαξιμο" και γενικοτερα καθε τι που προκαλει  ενδιαφερον.

θελει μια σταθερη γραμμη πλευσης για να μπορει ο καθε χρηστης να αισθανεται ανεση και σιγουρια.
να ξερει που βαδιζει.
ακομα και αν δεν αρεσει η διαχειριση στο συνολο των χρηστων, αν υπαρχουν αυτα, καποια στιγμη, αργα ή γρηγορα θα υπαρχει συμμετοχη.

και μενα πολλοι ειναι αυτοι που δεν με πανε, αλλωστε λιγοι ειμαστε εδω μεσα οπως βλεπεις.
αλλα ειτε ειμαστε λιγοι ειτε πολλοι, το ζητουμενο ειναι να φτιαχτει ενας χωρος που να τον γουσταρουν οσοι συμμετεχουν.
σε αντιθεση με το σημερινο μφ που προσπαθει να παραμεινει ενα γενικο τουλαχιστον φορουμ για να κρατηθει ζωντανο, το φσφ δεν με νοιαζει αν κρατηθει "ζωντανο".
το πηρα για να εχω ενα χωρο "ασφαλειας" για να γραψω καποια στιγμη αν μου τη βιδωσει, αλλά και για να γραφουν οσοι αρεσκονται εδω μεσα μεσα σε κλιμα λογικης και σχετικης ευπρεπειας.

και παρολο που ειμαστε λιγοι , υπαρχουμε για την ωρα smiling
παροτι βγηκαμε "εξω απο το μαντρι"... laughing
και παρολο που ακομα δεν εχω αρχισει να γραφω τα δικα μου  stupid
εσεις ομως γραφετε και κρατατε το φσφ ζωντανουτσικο!  filakia

ο αριων παλινοδει στις αποψεις του προσπαθωντας να κρατησει το μφ ζωντανο και με τη βοηθεια της μπουμπους, αν μη τι αλλο προσπαθει και για την ωρα το καταφερνει.

απο τη μια καταργησε την αυτοδιαχειριση, και βγηκε να λεει οτι θα κανει κατι σαν σιδηρουν παραπετασμα, απο την αλλη επετρεπε το βρισιμο γιατι δεν ηθελε να φυγεις εσυ, ο αιλουρας και 2-3 αλλοι, οταν εφυγα εγω
τωρα αισθανεται πιο σιγουρος, ετσι γινεται πιο σκληρος

και ο ιδιος πιστευω οτι μαλλον δεν ξερει τι πρεπει να κανει.
προσπαθει να μιμηθει λιγο τον αβρααμ  smiling αλλά αν ημουν λιγο σκληρος με τον παλιο τραπ (σαν διαχειριστης), ηταν γιατι ηθελα να υπαρχεις, αλλά με πιο "ευρωπαικο" στυλ, πιο ευγενικο. πριν ομως απο αυτο, πριν γινω αντμιν εκει, δεν σε αντεχα, να λεω και του στραβου το δικιο smiling
ή εγω θα εφευγα, ή ο παλιος τραπ
δεν ζητησα ομως (οπως ψεματα γραφει), προστασια.
ειπα απλα οτι δεν με ενδιαφερει να γραφω πια εκει που τοτε τα εκανες ολα κωλο.

ομως απο την ωρα που εγινα αντμιν και ηξερες και ηξερα οτι ελεγχω το χωρο, ολα κυλησαν ομαλα
γιατι ηξερες πανω κατω το πως να κινηθεις
(γιαυτο ειπα οτι ο χρηστης πρεπει να νιωθει σιγουρια, να ξερει που πανω κατω μπορει να κινηθει)

να ομως που και εσυ σημερα χαιρεσαι να γραφεις (οπου σου αρεσει) και εμεις χαιρομαστε και με την πλακα σου.
το μονο προβλημα που μπορει καποιος να σου κανει ειναι ο ιδιος σου ο (κακος) εαυτος και μονο.
το ξερεις μονος σου αυτο.

και τι εγινε που εβαλες σκορδα και ματακια? επαθε τιποτα το μφ? προσβαλες κανεναν?
οχι βεβαια, απλα ο αριων ηθελε για μια ακομα φορα να το παιξει οτι και καλα ειναι ο αρχηγος που καθοριζει το παιχνιδι.

τοτε θα πρεπει ολοι να μιλαμε με το "σεις" και με το "σας" ετσι που το παει ο αριων laughing

προβλημα του βεβαια, αριων ειναι αυτος, smiling  εδω αφησε τον μπαγλαμα τον (χτεσινο στο μφ) λυκο που γραφει απλα για να γραφει χωρις ουσια στην πραγματικοτητα, να λεει οτι θα με κανει "ντα" (στα κειμενα εννοειται) και δεν εκατσε να του πει οτι ρε μεγαλε δεν μιλαμε ετσι για εναν που στηριξε επι 3 χρονια το φορουμ και κραταγε το χωρο.
μεχρι και ο ιδιος με κατηγορησε οτι ηθελα εξουσια! shocked
ποιος? ο αριων με κατηγορησε οτι ηθελα εξουσια παρομοιαζοντας με με ενα ψωνιο στην ουσια...

χωρις να σκεφτει το αυτονοητο οτι αν ηθελα εξουσια και διαχειριση θα ειχα προσπαθησει χρονια τωρα να εχω το δικο μου φορουμ και οχι να γραφω καθημερινα εκει καταθετοντας χρονο και ψυχη!

ημουν εκει μεσα ως απλος χρηστης, οπως ολοι μας, οχι γιατι δεν μπορουσα να εχω ενα δικο μου φορουμ ή μπλογκ που ειναι και τσαμπα, αλλα γιατι αισθανομουν μια σιγουρια οτι τουλαχιστον στα δικα μου θεματα ειχα το δικαιωμα να διαγραφω χαζα ποστ και να κρατω τα θρεντ μου οπως ηθελα...
και οτι τα θρεντ αυτα θα υπηρχαν ο,τι και να γινοταν

οταν αυτο κλονιστηκε, η εμπιστοσυνη (και αυτο ειναι που δεν εχει καταλαβει ακομα καθως κρινει εξ'ιδιων τα αλλοτρια), δεν υπηρχε λογος να ειμαι εκει.

τεσπα, κακως αναφερθηκα για ακομα μια φορα σε αυτον, αλλά εχει πει πολλα που δεν επρεπε...

η καημενη η μπουμπου προσπαθει, μαλλον εσυ "περισευεις" εκει μεσα και στην μπηκε...
αν μη τι αλλο, ουτε ενα "χρωμα" καν δικο του δεν θα εχει το μφ ετσι που το πανε, οπως τουλαχιστον εχει το ταλιμπανοφορουμ  quit

Καταγράφηκε
Reti
Δεν με κουνάει κανείς!
*

Φύλο: Άντρας

Αγνόηση
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 20:02:07 μμ »

Παίδες ο παπαρίων δεν αλλάζει με τιποτα. Μια ζωή τις ιδιες μλκς θα κανει και θα διωχνει κοσμο με την συμπεριφορά του. Ετσι εγινε και τοτε με την μαζική αποχωρηση μελών απο το ΜΦ που σταθηκε και η αιτία να δημιουργήσουμε το FSF.
Οσες φιλοτιμες προσπαθειες και να κανει ενα ατομο οπως ξερετε ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη,

Και για να θυμηθουν οι παλιοτεροι αλλα και να μαθαινουν οι νεοτεροι, εχετε κανενα νεο απο την καψούρα μου;

ropalo ropalo ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΛΕΜΕ!!!!   ropalo ropalo

Υπαρχει ακομα αυτη η θυληκη αμαζονα που κυνηγαει πουλακια στο ΜΦ;  laughing laughing laughing laughing laughing
Καταγράφηκε
Διοτίμα
Επισκέπτης

« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 23:07:19 μμ »

Παράθεση
μπορει να νευριασε κιολλας που ταχω με τη μολδαβη και δεν της κανω κοπλιμεντα

Εισαι μεγαλος ψυχολογος λεμε....εγω πιστευω οτι η μπουμπου τα'χει παρει μαζι σου ,γιατι την

παραμελησες...

Παράθεση
κι εχουν τη χαζη για δολωμα.

χθες την επεσε στο βρυκολακα , προχθες στον παρφαλη.   

το κανει επιτηδες να ανεβασει την τηλεθεαση.

Κοιτα να δεις που συμφωνω με τον Τοτό... hmmm

Παράθεση
ασε που εχει δολοφονησει ολη την Ελληνικη Γραμματεια.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗς ΧΩΡΙΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ.

Μπερδευει τις καταληξεις , τα -ε με τα -αι

Οσο γι'αυτο μην ανησυχεις ....θα της βαλουμε κακο βαθμο στο τριμηνο για τιμωρια!!! bhit
Καταγράφηκε
Trap
Δεν με κουνάει κανείς!
*

Αγνόηση
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος: 05 / 2010 - 23:24:23 μμ »

ο επομενος... eee
Καταγράφηκε

abraam
Διαχειριστής
Ο κύρης του σπιτιού!
*

« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος: 06 / 2010 - 03:49:22 πμ »

Κοιτα να δεις που συμφωνω με τον Τοτό... hmmm

κοιτα να δεις που και εγω θα συμφωνησω... hismile panach!

προσπαθει η καημενη να κρατησει το χωρο στον οποιο ειναι διαχειριστρια, ζωντανο.
αλλα τα ψαγμενα φορουμς δεν κρατιουνται ετσι...

θα κανεις τη πλακα σου μια δυο τρεις, εκατον τρεις, καποια στιγμη βαριεσαι.
θα τα βαλεις με το συστημα μια,δυο εκατο. και λοιπον?
αν δεν υπαρχει "φαντασια" να δεις που πανε τα πραγματα, αν δεν υπαρχει γνωση και σκεψη, προβληματισμος (με την καλη εννοια) που να μπορεις να μοιραστεις, τι καινουργιο εχεις να παρεις και να δωσεις?

το ζητουμενο ειναι ,,,σου αρεσει να γραφεις, να μπαινεις να διαβαζεις, γενικα να επισκεπτεσαι ή και να υπαρχεις σε ενα χωρο?
τα εξειδικευμενα φορουμς οπως ειναι τα συνομωσιολογικα, τα φιλοσοφικα, τα θρησκευτικα, τα τεχνικα ακομα, ειναι διαφορετικα απο τα γενικης φυσης
μπορει να εχουν μικρο κοινο, αλλά το κοινο αυτο, ακριβως επειδη ειναι πιο "εξειδικευμενο" και ψαγμενο στο χωρο του, θελει αλλη αντιμετωπιση...
ζηταει άλλα πραγματα.

η μπουμπου δεν χωνεψε ποτε (προσωπικη μου αποψη), το οτι εγινα αντμιν στο μφ
ισως και λογω θρησκευτικης αποκλισης, ισως και λογω εγωισμου. ισως και λογω διαφορετικης νοοτροπιας...
γιαυτο η επιδεικτικη αγνοηση αυτων που της εγραφα το πρωτο καιρο, γιαυτο και αν το θες οι χαζοφαεινες ιδεες του αριωνα... iconcool
ο τραπ το ειπε πολυ "γλαφυρα" smiling  καποια στιγμη, σερνει καραβι... iconcool

με πηγαινε και με παει σαν χρηστη, οπως τη παω και εγω, αλλα δεν μπορουσε να αποδεχτει τον ρολο του αντμιν απο τον αμπυ
το ενιωθα, και να που τα πραγματα ηρθαν ετσι ωστε να μεινει διαχειριστρια στο μφ χωρις εμενα... iconcool

και προσπαθει να δειξει οτι μπορει μονη της να κρατησει ζωντανο το χωρο.
αλλά το ζητουμενο στα εξειδικευμενα φορουμς δεν ειναι να ειναι "ζωντανα"
ειναι να γουσταρουν να συμμετεχουν  οι λιγοι που συμμετεχουν εκει.
αν αυτο γινει, τοτε θα ερθει και η ζωντανια

το πως ομως αυτοι θα "γουσταρουν" ειναι δυσκολο και θελει ψαξιμο.
και εγω δεν ξερω σιγουρα αυτο το "πως"
γιαυτο κοιταζω να ικανοποιουμαι εγω και ελπιζω οτι και αλλοι ικανοποιουνται με παραπλησια "θελω" με μενα

για την ωρα το μφ υπαρχει, επειδη υπαρχει εκει ο φουσκας που βαζει θεματα και ο αιλουρας που κανει κουβεντα με τη μπουμπου. αντε και δυο τρεις αλλοι.
αλλά για ποσο ακομα? θα βαρεθουν τα παιδια...

οταν φτανει να διαγραφει τα ματακια (δηθεν) ενω στην ουσια ειναι επειδη θελει να κανει τον τραπ στην ακρη, (γιατι δεν γουσταρει ο αριων, η μπουμπου ισως, και ο αιλουρας (ισως)), παρολο που ο τραπ τού σημερα ειναι ωραιος χρηστης, οταν ο αριων λεει και ξελεει, οταν αλλα λεει και αλλα κανει, τοτε ειναι θεμα χρονου το να ξενερωσουν ολοι...

αν οταν εφυγε ο ρετι και ο ζου απο το μφ και ακολουθησαν ολοι οι υπολοιποι, ειχα φυγει και εγω απο το μφ, το φσφ θα ηταν ολο το ιννερνετ γιατι θα ερχοταν και ο αιλουρας εδω μιας και θα εμενε μονος εκει που τελικα θα βαριοταν. ετσι θα ερχοταν και αυτος εδω

αυτο ομως θα ειχε κανει το φσφ μοιραια να γινει οπως και το ιννερνετ και θα τραβιοταν και ολος ο ασχετος κοσμος του ιννερνετ , μεχρι και ο φλογο και άλλα ζαβα ...
και αφου το σκεπτικο των παιδιων ηταν να μην διαγραφεται κανενας και τιποτα, δεν θα μπορουσα να ειχα γραψει ο,τι εγραψα στο μφ. ειδικα με την διαστρωματωση θεματων που υπηρχε εδω τοτε.
αν το ιννερνετ επρεπε να μην υπαρχει, γιατι το αφησαν να καταντησει βοθρος, τοτε γιατι να υπηρχε και το φσφ?
και να που το συστημα "γραφουμε ολοι με αυτονοητο το δικαιωμα να λεμε οτι θελουμε", αρκουσε ενας μαλεατης-βλημα για να το τιναξει στον αερα...

και αυτα που λεω αν το θες, ειναι μια εξομολογηση μου στον ζου και στον ρετι και στους αλλους στο γιατι εμεινα εκει. (μαζι με αλλους λογους που εγραψα στο "μια νεα αρχη")

σχετικα με το σημερα,
ο αριων δεν μπορει να κρατησει ενα φορουμ, δεν "τραβαει". ειναι αυτονοητο αυτο
εγινε "καποιος", στις πλατες αλλων!
το προβλημα του ειναι οτι δεν συνειδητοποιησε ποτέ οτι το φορουμ του κρατιοταν απο 3 ατομα τοσα χρονια.(μετα που εφυγαν τα παιδια και ανοιξαν το φσφ).

τον φουσκα που εβαζε συνεχως και ακαταπαυστα θεματα, τον αιλουρα που ειχε το δικο του στυλ και ζουζουνευε εστω και με μαλακιες το μυαλο των αναγνωστων ακομα και οταν τον κοροϊδευαν και τον αμπυ που κραταγε το χωρο με τα κουφα του ποστ που ανοιγαν συζητησεις. ά, και τον λοξια που κραταγε το μετρο της λογικης αμφισβητησης και που τον εδιωξε και αυτον.

και αντι να κοιταξει το πως θα κρατησει αυτους τους 4 ικανοποιημενους, (και οχι μονο τον τιγρη που τον θεωρουσε κατι σαν προφητη ισως scare) γιατι το γουσταρε να ειναι το "αφεντικο" ενος ζωντανου χωρου, κοιταξε να το παιξει μαγκας και οτι δεν εχει αναγκη κανεναν!
θελει και να καθοριζει αυτος το πλαισιο που κινουνται-γραφουν ολοι. αλλα επιπλεον θεωρει οτι εχει πιασει τον πάπα απο τα @@  laughing και οτι μπορει να φτιαξει ενα φορουμ με το "αφαν-γκατε" της διανοησης  laughing

αυτο που διεσωσε το μφ τοτε που εφυγαν ολοι σχεδον, ηταν το οτι ειχε δωσει αυτοδιαχειριση στις δυο κατηγοριες θεματων που τραβαγαν. και οτι παρεναιβει εστω και με σκαναλωδη καθυστερηση σε μαλακιες που εγιναν (πχ απο ξουθ, απο τιγρη κλπ)
και αργοτερα οταν διεγραψε τον ξουθ και τον φλογο και κρατησε ετσι μια ευπρεπεια στο χωρο (και κρατησε ετσι και τους χριστιανους)

σημερα λοιπον, προσπαθει με τη μπουμπου και τη βοηθεια του τιγρη, να παραμεινει αντμιν ενος χωρου που πνευματικα δεν του ανηκει... iconcool
εχοντας ξενερωσει οποιον θα μπορουσε να κρατησει στην ουσια τον χωρο ζωντανο. και αυτους που γραφουν λιγα και αυτους που γραφουν πολλα.

οταν το συνειδητοποιει, το μονο που του μενει να κανει, ειναι να παραχωρησει μερος της "εξουσιας " του laughing σε τριτους, συμμετεχοντας ομως και ο ιδιος.
την γουσταρει την εξουσια του κουμπιου  panach
αυτο προσπαθησε να κανει με μενα και τον αριστο σαν υστατη προσπαθεια να παραμεινει ιδιοκτητης και αρχηγος.
αλλά δεν ηταν "αρχηγος" επειδη το αξιζε, αλλά επειδη το θελαμε...
εγω τουλαχιστον, δεν το θελω πια αυτο. γιατι απεδειχθει λιγοτερος απο οσο επρεπε...

η μπουμπου ομως ειναι ασχετη με το χωρο των συνομωσιολογικων φορουμς. επιπλεον θρησκευτικα ειναι ταλιμπαν αλλά προσπαθει να το κρυβει!
δεν ξερω μην ειναι η "ματινα" του ταλιμπανισταν μαλιστα  laughing
(ελα βρε μπουμπου, μην παραξηγηθεις, πλακα κανω , το ξερω οτι δεν μπορει να εισαι τοσο χαζη οσο η "ματινα"... iconcool dupe)
ή μηπως μπορει? μπα,,,αποκλειεται panach
κρυβει ομως τον ταλιμπανιζοντα θρησκευτικα εαυτο της για χαρη της πολυσυλλεκτικοτητας του χωρου iconcool

ο αιλουρας που εκατο χιλιαδες φορες εχει πεσει εξω στις προβλεψεις του, δεν παυει να διαβαζει, να ψαχνεται, να ζουζουνευει, αλλά και παλι την επομενη φορα θα πεσει "εξω" laughing
και ο ιδιος θα βαρεθει με τη μπουμπου. και του την σπαει οταν τον κοροιδευουν και με το δικιο τους οι χριστιανοι.
ετσι βαριεται και δεν εχει ορεξη να ανοιγει θεματα. αλλά μπορει και συμμετεχει ακομα...
για ποσο ομως, αν δεν εχει κοινο? ψωφαει για κοινο  dupe και αυτο ειναι που του δινει ορεξη να γραφει.
αλλα το κοινο δεν ψαχνει τον αιλουρα. απλα τον ανεχεται ή τον ψιλογουσταρει οταν δεν κανει προσωπικες επιθεσεις...

ο φουσκας ειναι ο μονος που μπορει να κρατησει το μφ σε μια ζωντανια, καθως δεν κανει ποτε προσωπικες επιθεσεις και βαζει ογκο πληροφοριων.
αλλά απο οτι βλεπω εχει ηδη βαρεθει
ο αριστος θελει ουσια για να μπορεσει να γραψει και να ανταλλαξει αποψεις.
θελει φιλοσοφια και "χρωμα" και μονο τετοια δεν εχει το μφ σημερα

και αλλοι χρηστες που μπορουν να συμμετεχουν δεν τραβιουνται απο οτι φαινεται...

ισως κακως να εγραψα ολα αυτα σε τουτο το θρεντ, καθως τους δινω ιδεες στο πως θα μπορουσαν να κρατησουν ζωντανο το μφ, (αφου αυτο τους ενδιαφερει, το να ειναι "αρχηγοι" ενος ζωντανου χωρου) αλλά δεν βλεπω το μφ ανταγωνιστικα, γιαυτο και τα ειπα. πως να το βλεπω ανταγωνιστικα οταν εκει μεσα υπαρχουν τα πνευματικα μου "παιδια" σαν τον πολεμο κ.α.?
δεν εχω ορεξη το να ειμαι "αρχηγος" ενος φορουμ που θα εχει πολυ κοσμο.
θελω απλα να γουσταρω και να γουσταρουν το χωρο που γραφω, οι ψηφιακοι μου φιλοι. και μονο.
ας μεινει το μφ ζωντανο, εμενα με ενδιαφερει πια το φσφ και η δυνατοτητα που δινει σε μενα και σε οσους συμμετεχουν το να γουσταρουμε το χωρο!

αν λοιπον αρχισω να το παιζω εξουσια αδικαιολογητα οπως εκανε ο αριων σε σενα τραπ, ο τραπ και καθε αλλος δεν ειναι υποχρεωμενος να γραφει στο χωρο μου.
με γραφει στα παπαρια του και γουσταρει αλλου.

η εξουσια δεν υπαρχει για να το παιζουμε αρχηγοπουλα οπως εκανε ο αριων απεναντι στον ρετι, στον ζου, στον αμπυ, στον τραπ και σε αλλους
η εξουσια υπαρχει για να κρατησουμε το χωρο σε ενα επιπεδο που να γουσταρουν να γραφουν οι συμμετεχοντες...

σιγουρα δινουμε το προσωπικο μας στιγμα , τοσο οι χρηστες οσο και οι διαχειριστες
αλλά κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να συμμετεχει αν του τη σπαμε.

δυστυχως η "διαχειριση αριων" μεσα στο μφ ακομα δειχνει οτι δεν εχει καταλαβει αυτο το αυτονοητο ακομα και σημερα.
γιαυτο και δεν πιστευε οτι θα εφευγα απο το μφ. με νομιζε δεσμιο των γραπτων μου. μονο που τωρα πια υπαρχει το φσφ. κατι που δεν υπολογιζε ο κατα τα αλλα περιπλοκα σκεπτομενος κυριος αριων... και θα υπαρχει  iconcool iconcool

εσενα σε νομιζε δεσμιο του κοσμου που σου μιλαγε.
αλλον τον νομιζει δεσμιο της εξουσιας που του προσφερει...

ενηγουεη, καλο ειναι να υπαρχει το μφ μεχρι τουλαχιστον να μεταφερω εδω διαφορα κειμενα μου τουλαχιστον, μιας και ο κοσμος εχει συνηθισει εκει να μπαινει και να διαβαζει.
και εχουν γραφει πολλα και αξιολογα εκει και απο τον αμπυ και απο τον κουπς και απο τον λοξια και απο τον παφ και απο τον φουσκα και απο τον τραπ και απο τοσους αλλους.

μετα ας κανουν οτι θελουν ο κυριος "ιδιοκτητης του μφ"  teasing και ας μεινει να κοιτα την εξουσια του, αυτος και οι κρυφοι ή φανεροι διαχειριστες του... iconcool  laughing
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 8 Πάνω Εκτύπωση 
Μεταπήδηση σε:  

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης